انواع سنگ قرمز قیمتی

سنگ قیمتی قرمز1

سنگ های قیمتی قرمز

سنگ قرمز قیمتی بر خلاف سنگ های آبی قیمتی می باشند. این سنگ ها بیشتر انسان را به جنب و جوش ، شور و اشتیاق وادار می كنند كه خب این خاصیت رنگ قرمز است. این سنگ ها دارای طیف رنگ می باشند هم چنین قیمت های متنوعی نیز دارند و برای هر بودجه ای مناسب اند.

یاقوت

از لحاظ علمی مانند یاقوت كبود است و تنها رنگ آن ها متفاوت است. طیف رنگ آن از قرمز تا صورتی پراكنده است. البته هر چه رنگ یاقوت تیره تر باشد ارزش آن از نظر قیمتی بالاتر می رود. در طالع بینی ها یاقوت را به عنوان سنگ ماه جولای می شناسند.

گارنت ها

رنگ بندی سبز، صورتی و قرمز دارد. گارنت نیز مانند لعل می باشد و رنگ قرمز آن محبوبیت بالاتری دارد. سنگ گارنت دارای وجه می باشد. در واقع مانند چند ضلعی روی آن ها تراش خورده است. در طالع بینی گارنت را سنگ ماه ژانویه می دانند.

اوپال آتش

یك سنگ قرمز قیمتی با طیف رانگ پرتقالی تا قرمز است. با دیدن آن گرمی و ذات آتش در ذهن انسان تداعی می شود برای همین به اوپال آتش معروف است. ذات اوپال سنگ نرمی است از همین جهت نگهداری آن بسیار سخت است. اما بسیار زیبا و فریبنده است و طرفداران زیادی در جهان دارد.در طالع بینی از اوپال به عنوان سنگ ماه اكتبر یاد می شود.

لعل سرخ

اسپینل یا لعل در رنگ های بسیار متنوعی وجود دارد كه معروف ترین آن ها رنگ سرخ آن است. دلیل این شهرت هم آن است كه لعل سرخ بدون چشم مسلح قابل تشخیص با یاقوت نمی باشد.

سنگ قرمز

تورمالین

طیف رنگ آن صورتی تا تقریبا بنفش روشن است. انواع صورتی آن بسیار طرفدار دارد و چشم نواز تر جلوه می كند. دارای اندازه های گوناگون و شكل های هندسی بسیار خاصی است.

كانزالیت

صورتی رنگ است اما در نور به بنفش روشن و زیبایی تبدیل می شود. بسیار خاص و گران بها می باشد و حداقل 10 قیراط اندازه دارد.

رودوكروزیت

یك كریستال است كه از كربنات منگنز ساخته شده است. در معادن نقره سراسر جهان یافت می شود. مواد تشكیل دهنده آن از بهترین مواد معدنی زیر زمینی می باشند. رنگ آن صورتی خاص می باشد. خاص از این نظر كه علاوه بر رنگ و طیف رنگ دارای طیفی از روشن و یا مات بودن نیز هست. بهترین و قیمتی ترین این نوع سنگ نیمه شفاف آن است.

سنگ رودوكروزیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × 1 =