انواع رنگ شمع سازی

رنگ آمیزی شمع ها

امروزه شمع‌ها دارای رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوع و زیبایی هستند. حال سؤال این است که از چه رنگی برای رنگ کردن شمع ها استفاده می‌شود. در این مقاله‌ انواع رنگ شمع سازی را به شما معرفی کرده و توضیح مختصری از هر یک از آن‌ها ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

انواع رنگ شمع سازی

1. رنگ‌ های پودری

2. رنگ های قرصی (کپسولی)

3. رنگ تخته‌ای(شکلاتی)

4. رنگ مایع

5. مداد شمعی روغنی

1. رنگ پودری

رنگ پودری شمع سازی

همانطور که از نامش پیداست، این رنگ به صورت پودری ارائه شده و یکی از بهترین انواع رنگ شمع سازی می‌باشد. این رنگ برای انواع پارافین‌ها مناسب است. در صورتی که شما نیاز دارید که رنگ‌ها را ترکیب کنید تا رنگ دلخواه خود را به دست آورید، رنگ پودری می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد، چون ترکیب کردن رنگ پودری نسبت به انواع دیگر رنگ‌ها ساده‌تر است.

2. رنگ قرصی (کپسولی)

رنگ قرصی در شمع سازی

رنگ قرصی، رنگ‌دهی مناسبی دارد و شما می‌توانید بسته به سلیقه و نیاز خودتان، مقدار آن را برای اضافه کردن در پارافین کم یا زیاد کنید تا رنگ شمعتان کم‌‌رنگ یا پر رنگ شود. یکی دیگر از مزایای رنگ کپسولی، تنوع رنگی بالای آن می‌باشد. این تنوع رنگی افراد را از ترکیب رنگ‌های مختلف و ساخت رنگ‌های دیگر، بی نیاز کرده است. در استفاده از این رنگ باید به این نکته توجه کنیم که از رنگ قرصی بر خلاف رنگ پودری، نمی‌توانیم در همه‌ی انواع پارافین استفاده کنیم. اگر از پارافین ژله‌ای استفاده می‌کنید، باید بگوییم استفاده از رنگ قرصی برای شما کارآیی ندارد.

3. رنگ تخته‌ای(شکلاتی)

ممکن است این سؤال در ذهن شما به وجود بیادید که تفاوت رنگ قرصی و تخته‌ای در چیست؟ در پاسخ باید بگوییم رنگ شکلاتی(تخته‌ای) نسبت به رنگ قرصی کمی غلیظ‌تر می‌باشد، اما موارد کاربرد آن مشابه رنگ قرصی است.

4. رنگ مایع

 

رنگ مایع در شمع سازی

این رنگ به دو صورت فلوروسنت و غلیط به بازار عرضه شده است. در میزان استفاده از این رنگ نیز مانند سایر انواع رنگ‌ها مختار هستید، اما به این نکته توجه کنید که هر چه از مقدار بیشتری از این رنگ را به پارافین خود اضافه کنید، شمع تیره‌تری خواهید داشت.

5. مداد شمعی روغنی

در صورتی که به هیچ یک از این رنگ‌های شمع‌سازی دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از مدادشمعی روغنی برای رنگ آمیزی شمع های خود استفاده کنید.

سخن پایانی…

شما می‌توانید از تمامی این موارد برای رنگ دادن و روح بخشیدن به شمع‌های خود استفاده کنید. هر یک از این رنگ‌ها در جایگاه خود می‌توانند کاربرد مناسبی داشته باشند. اما بخواهیم مقایسه‌ای بین انواع رنگ‌ها، رنگ‌های پودری و قرصی داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم در بین تمامی انواع رنگ شمع سازی ، رنگ‌های پودری و قرصی متداول تر از سایر رنگ‌ها هستند، از طرفی رنگ‌های پودری نسبت به رنگ‌های قرصی قوی‌تر هستند.

در صورتی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی رنگ‌های شمع سازی هستید، مطالعه‌ی مقاله‌ی رنگ آمیزی و ترکیب رنگ در شمع سازی می‌تواند برایتان جذاب و مفید باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code