گلسازی به کمک دستمال کاغذی

گلسازی به کمک دستمال کاغذی

گلسازی به کمک دستمال کاغذی

گلسازی هنری است که اگر به آن مسلط شوید می‌توانید به کمک آن نامتان را روی زبان‌ها بیندازید، شما می‌توانید از کارهایی که به کمک قواعد گلسازی خلق می‌کنید برای تزئین سفره‌های عقد، حمام‌، سفره غذا و… استفاده کنید. حال تصور کنید که بتوانید به کمک دستمال کاغذی، گلسازی کنید. دستمال کاغذی یکی از اقلام کاربردی است که در همه جا، از سر سفره‌هایمان تا داخل سرویس بهداشتی از آن استفاده می‌کنیم.

به همین دلیل است که گلسازی به کمک دستمال کاغذی، یکی از پرطرفدارترین روش‌های گلسازی است. احتمالا بعد از شنیدن این تعاریف اشتیاقتان برای یادگیری گلسازی به کمک دستمال کاغذی بیشتر شده، در ادامه چگونگی این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

گلسازی به کمک دستمال کاغذی

مراحل گام به گام گلسازی به کمک دستمال کاغذی

در ابتدای کار باید وسایل مورد نیازتان را یک جا جمع گنید. این وسایل عبارتند از یک برگه مقوایی، سه عدد دستمال کاغذی و قیچی. می‌توان ادعا کرد که این روش از گلسازی، یکی از آسان‌ترین روش‌های این زمینه هنری است. در گام اول باید دستمال‌ها را روی یکدگیر بچینید، از آنجایی که دستمال کاغذی، تنها وسیله به کار رفته در این روش از گلسازی است، توصیه می‌شود برای زیباتر شدن کارتان از دستمال کاغذی‌های رنگی استفاده کنید. بعد از اینکه دستمال‌ها را روی یکدیگر چیدید، نوبت به تا زدن دستمال‌ها می‌رسد،، دستما‌ل ها را به شکل هماهنگ و از مثطع عرضی آن‌ها به شکل مستطیلی تا بزنید، این مستطیل‌ها قرار است بعدا اندازه گلبرگ‌هایتان را تنظیم کنند، پس در این مرحله باید تا زدن را بر اساس الگوی ذهنی خود انجام دهید.

در مرحله بعد باید حاشیه عرضی دستمال تاخورده را به صورت نیم دایره برش بزنیم. پس از بریدن حاشیه عرضی دستمال، وسط آن را به کمک مداد مشخص کنید و نی را به دستمال کاغذی‌هایتان گره بزنید. دراین جا کار گلسازی شما تقریبا به اتمام رسیده، حال کافی است تای دستمال‌ها را از یکدیگر باز کنید تا دست رنجتان شکل گل به خود بگیرد. قرار است از مقواها برای درست کردن برگ روی ساقه استفاده کنید، مقوا ها را به شکل برگ برش بزنید و برگ‌های ساخته شده را با چسب به نی بچسبانید. از آن جایی که دومین وسیله مهم استفاده شده در این روش نی است، می‌توان این روش را یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای سفره آرایان دانست.

گلسازی به کمک دستمال کاغذی

رنگ آمیزی گل‌ها

نکته دیگری که در این روش از گلسازی باید آن را در نظر بگیرید، این است که نمی‌توان گل‌هایی که به وسیله دستمال کاغذی ساخته شده‌اند را با رنگ‌های معمولی و یا حتی رنگ افشانه‌ای رنگ‌آمیزی کرد، چراکه دستمال در مواجهه با این مواد از خود مقاومت کافی نشان نمی‌دهد و ممکن است کارتان از بین برود

همین مقاومت کم دستمال کاغذی، باعث می‌شود که نتوانیم آنچنان مانور خلاقانه‌ای روی گلبرگ‌هایمان بدهیم، در نتیجه باید بیشتر توجه خود را معطوف به ساقه گل خود کنیم. برای مثال یکی از تغییرات خلاقانه‌ای که می‌توانید روی ساقه پیاده کنید، استفاده از برگ‌های طبیعی برای تزئین ساقه است، توجه داشته باشید که برای زیباتر شدن هرچه بیشتر کارتان بهتر است از نی‌های نازک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × 1 =