از چرم تا دستبند چرمی (آموزش ساخت مرحله به مرحله)

از چرم تا دستبند چرمی

قرار است چند تکنیک برای ساخت دستبند چرمی را با هم مرور کنیم، اما قبل از این که ساخت دستبند به وسیله چرم را به صورت حرفه‌ای شروع کنید، بهتر است با ابزارها، وسایل و تکنیک‌های ابتدایی ساخت دستبند چرمی آشنا شوید. در این مقاله ما سعی داریم تا تمام اطلاعاتی که برای شروع کار با چرم و ساخت دستبند ممکن است به آن‌ها احتیاج پیدا کنید را به خلاصه‌ترین شکل ممکن در اختیارتان قرار دهید. برای شروع نیازمند سیم چین، انبر دست، دم باریک و وسیله‌ای مناسب برای سوراخ کردن چرم هستید. تکنیک‌هایی که در ادامه به آموزش آن‌ها خواهیم پرداخت، اطلاعات کافی برای سر هم کردن یک دستبند چرمی ساده را در اختیارتان می‌گذارد.

ساخت دستبند چرمی نگین دار

اول از همه باید تمام وسایل مورد نیاز را دم دستتان قرار دهید، این وسایل شامل دو رشته چرمی نیز می‌شود. رشته‌های چرمی که قصد استفاده از آن‌ها دارید را دور مچتان بپیچید و پس از اندازه‌گیری دور مچ، چرم را برش بزنید. بهتر است هنگام برش زدن برای محکم کاری چند سانت اضافه‌تر برش بزنید. حال رشته‌های برش خورده را از یک سر به هم دیگر گره بزنید. در ادامه کار، باید نگین‌هایتان را وارد یکی از رشته‌های چرمی کنید و رشته چرمی دوم را به صورت عمودی وارد سوراخ مهره کنید. برای هر نگین باید دو بار این کار انجام دهید. پس از این که همه نگین‌هایتان را وارد رشته کردید، گره اولیه سر دستبند را باز کنید و آن را دور مچ خود گره بزنید.

استفاده از چرم برای ساخت دستبند پانکی

برای ساخت یک دستبند چرمی پانکی، نیازمند چند عدد گل میخ، چاقوی x acto، چکش، قیچی و یک گیره هستید. در مرحله بعدی باید چرم را اندازه بگیرید و ببرید. برای یافتن اندازه دستبند چرمی آن را دور مچ دست بپیچید و برای اطمینان چند سانت بیش از آن چه اندازه گرقته‌اید را برش بزنید. پیش از این که گل‌میخ‌ها را به چرم بزنید، ابتدا طرحی که دوست دارید گل‌میخ‌ها بر اساس آن روی دستبند چرمی شما قرار بگیرند را مشخص کنید و جای گل‌میخ‌ها را پیش از سوراخ کردن چرم به وسیله ماژیک علامت بزنید. پس از مشخص شدن جای گل‌میخ‌ها، به کمک چاقوی x acto، جای قرارگیری گل‌میخ‌ها را برش بزنید. توجه داشته باشید که این برش‌ها باید تا جای ممکن نازک باشند تا روی شکل نهایی دستبند چرمی شما تاثیرگذار نباشند.

ساخت دستبند پانکی

پس از چیدن گل‌میخ‌ها روی دستنبند چرمی، باید چفتی برای بستن آن پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما این است که به جای به کار گرفتن چفت‌های نخی یا حلقه‌های فلزی، از دکمه‌های پرسی استفاده کنید. دکمه‌های پرسی علاوه بر این که ظاهر کارتان را یکپارچه و منسجم می‌کنند، دوام دستبندی که درست کرده‌اید را نیز تا چند برابر افزایش می‌دهند.

اگر در ساختن دستبند چرمی حرفه‌ای شوید، می‌توانید از طریق فروش هنر خود به دیگران کسب و درآمد کنید. دستبند‌های چرمی اگر به صورت حرفه‌ای ساخته شوند، در سطح زیورآلات تجملاتی یا به اصطلاح لاکچری قرار می‌گیرند، مخصوصا اگر هنگام ساختن دستبند‌های نگین‌دار، از طلا یا نقره استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =