سنگ های قیمتی آبی رنگ را بهتر بشناسيد

سنگ های قیمتی1

سنگ های قیمتی آبی رنگ

سنگ های قیمتی بسیار زیادی در كره خاكی وجود دارد. این سنگ های را می توان به دسته های مختلفی تقسیم كرد. یكی از آن تقسیم بندی ها بر اساس رنگ آن ها می باشد. با ما همراه باشید تا با سنگ های قیمتی كه رنگ آبی دارند آشنا شوید و تفاوت آن ها را بشناسید.

سنگ های آبی گران قیمت جهان

سنگ آكوامارین

معروف به سنگ چند منظوره است. این سنگ نسبت به یاقوت كبود مقرون به صرف تر است. معمولا رگه های سبز و سفید در داخل این سنگ به طوری هنرمندانه حضور دارند كه واقعا جلب توجه می كنند و تقریبا هر سلیقه ای را مجذوب می كند.

سنگ آكوامارین

سنگ لاجورد

محبوبیت بسیار بالا و عجیبی در بین طرفداران رنگ آبی دارد. این سنگ به سنگ نهمین سالگرد عروسی معروف است. همیشه به عنوان سنگ قیمتی طلا و جواهر در نظر گرفته می شود.

سنگ یاقوت كبود

حتی نامش هم با كلاس است. بسیار قیمتی می باشد. وقتی حرف از سنگ آبی می شود ناخودآگاه بسیاری از افراد یاد این سنگ می افتند. چرا كه در هر زیورآلاتی استفاده شود بسیار آن را شیك نمایان می كند.

سنگ یاقوت کبود1

سنگ تانزانیت

برای خاص تر كردن یك جواهر به كار می رود و رنگ آن شبیه به یاقوت كبود است. به سختی قابل تشخیص می باشد كه یاقوت كبود نیست.

سنگ توپاز

در دو نوع نارنجی و آبی می باشد. رنگ آبی ان شناخته شده تر است و طرفدار بیش تری دارد.

سنگ فیروزه

فیروزه تركیبی است از زرق و برق و جذابیت. در واقع زرق برق آن مانند یاوقت كبود نیست اما رنگ آن بسیار خاص تر می باشد. رنگ آبی آن روشن تر از سایر سنگ های قیمتی آبی رنگ می باشد. در برخی تكه ها رنگ آن به سبز می ماند. در ایران فیروزه و رنگ فیروزه ای طرفدار بسیار دارد و از آن در ظروف مختلف سنتی یا نقره ای استفاده بسیار می كنند.

علاوه بر سنگ هایی كه نام برده شد سنگ های دیگری نیز هستند كه با تابش نور تغییر رنگ می دهند و ممكن است از هر زاویه نمایان گر رنگی خاص باشند. مثلا سنگ اكلاندریت در روز به رنگ آبی می باشد. اما با رفتن نور خورشید و تاریكی این سنگ به رنگ قرمز دیده می شود.

در حال حاضر بزرگترین سنگ قیمتی آبی رنگ جهان الماس امید نام دارد كه برخی قیمت تقریبی آن را تا 25 میلیون دلار تخمین می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =