چگونه شابلون چند لایه درست کنیم؟

چگونه شابلون چند لایه درست کنیم؟

چگونه شابلون چند لایه درست کنیم؟

تصوری که بسیاری از افراد از شابلون دارند، الگویی است که می‌توان به کمک آن یک طرح ساده را چندین بار عینا روی بستر نقاشی پیاده کرد. با این حال شابلون‌هایی وجود دارند که می‌توان به کمک آن‌ها طرح‌هایی فراتر از طرح‌های ساده هندسی روی بستر نقاشی انداخت. راه‌های متفاوتی برای خلق شابلون‌ چند لایه با طرح‌های پیچیده وجود دارد که در ادامه یکی از ساده‌ترین این روش‌ها را برایتان توضیح خواهیم داد.

وسایلی که برای ساخت شابلون چند لایه نیاز دارید، شامل دو نسخه چاپ شده از الگوی مورد نظرتان، ماژیک سیاه، یک لایه پلاستیکی، چاقوی X ACTO و مداد است. همانطور که می‌بینید ابزار ساخت شابلون چند لایه آنچنان پیچیده نیست، اکنون کافی است دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

یادگیری گام به گام ساخت شابلون چند لایه:

1.دو کپی از طرح مورد نظرتان آماده کنید، ترجیحا زمینه یکی از عکس‌ها تیره و زمینه عکس دیگر سفید باشد.
2.یکی از عکس‌ها را بردارید و به کمک ماژیک بخش‌های تیره آن را رنگ بزنید.
3.دور سایه‌های عکس اول را به کمک ماژیک پررنگ کنید.
4.سعی کنید تمام سایه‌هایی که آن‌ها را به کمک ماژیک پررنگ کرده‌اید به هم متصل کنید. «صرفا سایه‌هایی را به هم وصل کنید که به نظر مرتبط می‌آیند»
5.عکس اول خود را به کمک یک صفحه نازک پلاستیکی بپوشانید، به طوری که تصویر رنگ شده از زیر پلاستیک هویدا باشد.
6.بخش‌های رنگ شده را به کمک چاقوی X ACTO خارج کنید.

تصویر2- چگونه شابلون چند لایه درست کنیم؟

پس از انجام این شش گام، بخش اول شابلون شما که شامل بخش‌های سایه دار تصویر است ایجاد می‌شود. از این جا به بعد شما تنها چند مرحله تا رسیدن به شابلون نهایی فاصله دارید.

ادامه کار را طبق مراحل زیر پیش ببرید:

1.این بار بخش‌های روشن کار را به کمک مداد رنگ آمیزی کنید.
2.دور تا دور بخش‌های روشن کار را به کمک ماژیک پررنگ کنید.
3.تمام بخش‌های روشن تصویر را که به نظر با یکدیگر مرتبط هستند را به هم متصل کنید.
4.ورقه شفاف پلاستکی خود را تصویر قرار دهید.
5.بخش‌های رنگ شده را به کمک چاقوی X ACTO خارج کنید.

حال شما صاحب یک شابلون مرکب هستید که تا مدت‌ها کارایی خواهد داشت. در ادامه کار ابتدا شابلون دوم که از بخش‌های روشن درست کرده‌اید را روی سطح مورد نظر قرار دهید، و سطح زیر آن را با استفاده از رنگ‌های روشن پر کنید. یک ربع صبر کنید تا رنگ بستر روشن طرحتان خشک شود، سپس از یک رنگ تیره برای پر کردن فضای زیر شابلون شماره یک استفاده کنید.

تبریک می‌گویم، شما اکنون می‌توانید به کمک شابلون چند لایه، هر طرحی را روی هر بستری نقاشی کنید. راز زیبایی هرچه بیشتر کار شما، حوصله‌ای است که در هنگام برش زدن ورقه‌های پلاستیکی از خود نشان می‌دهید، پس لطفا سعی نکنید کارتان را زود و با عجله تمام کنید. هرچه وقت بیشتری صرف ساختن شابلون خود کنید، کارتان تمیزتر و الگویتان با دوام‌تر خواهد. امیدوارم از نتیجه کار خود راضی باشید.

شابلون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =