ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

کار کردن در زمینه گلسازی نیازمند دقت و ظرافت زیادی است. یکی از گل‌هایی که می‌توان به راحتی با روش گلسازی تمام مراحل ساخت آن را طی کرد، گل رز است. ساختن گل رز به روش گلسازی واقعا راحت است و نمونه‌های ساخته شده، شباهت قابل توجهی به گل رز واقعی پیدا خواهند کرد. در ادامه قدم به قدم جلو می‌رویم تا با هم یک گل رز زیبای کاغذی درست کنیم.

گام به گام ساختن گل رز به کمک روش‌های گلسازی

ابتدا باید سه کاغذ مقوایی مربعی شکل تهیه کنید.

ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

سپس هرکدام از کاغذهای مربعی خود را مطابق شکل زیر سه باز از قطر تا بزنید.

ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

در گام بعدی باید از راس بالایی مثلث تا قاعده پایین آن یک نیم دایره رسم کنید، سپس قسمت بالایی نیم دایره را برش بزنید و سوراخ کوچکی در راس پایینی مثلث ایجاد کنید.

ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

حالا وقت گلسازی فرا رسیده. طبق قواعد گلسازی وقتی تای کاغذهایتان را باز می‌کنید، کاغذهای شما به خود شکل گل گرفته‌اند، حالا باید یک گلبرگ از یکی از گل‌ها، دو گلبرگ از گل دوم و سه گلبرگ از گل سوم جدا کنید.

ساختن گل رز کاغذی به روش‌های گلسازی

در این گام باید حاشیه گل‌های کاغذی خود را تاب دار کنید. با نگاهی جزئی به قواعد گلسازی، می‌توانیم متوجه روش‌های متعددی برای برای تاب دار کردن کاغذها پیدا کنیم، یکی از ساده‌ترین روش‌ها، این است که بالای کاغذ خود را دور جسمی استوانه‌ای بپیچید.

حالا وقتش شده که گلبرگ‌های بریده شده را به کمک چسب به یکدیگر بچسبانید.

از این جا به بعدش دیگر ساده است. در حقیقت از این مرحله به بعد، شما باید سایر لایه‌های خود را به اولین لایه‌ای که به کمک گلبرگ‌های بریده شده ساختید اضافه کنید. توجه کنید که در این روش از گلسازی، لایه‌ها از خارج به داخل جلو می‌روند، به این صورت که ابتدا باید لایه پنج گلبرگی «که به یکدیگر ضمیمه کردید» را آماده کنید، سپس لایه چهار گلبرگی را روی آن بچسبانید، بعد از آن نوبت به لایه سه گلربگی و در انتها لایه دو کلبرگی را در وسط گلتان قراردهید.

با پیروی از روش بالا، شما می‌توانید به راحتی گل رز کاغذی درست کنید. شاید اکثر مردم با دیدن آثار گلسازی، گمان کنند که ساختن چنین وسایل دست سازی باید سخت باشد، اما حقیقت امر این است که گلسازی یکی از ساده‌ترین زمینه‌های هنری است و تنها نیاز به دقت و ظرافت دارد. ساختن گل رز به روش بالا، یکی از محبوب‌ترین روش‌های گلسازی است.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند کار شما را از آنچه که هست زیباتر کند، ذوق و خلاقیتی است که خودتان به خرج می‌دهید. گلسازی قواعد خاصی دارد و در این بین چیزی که می‌تواند آثار شما را از آنچه که هست بهتر کند، خلاقیتی است که خودتان در کنار رعایت اصول و قواعد گلسازی از خود نشان می‌دهید. برای مثال، یکی از روش‌های زیباتر کردن نتیجه کارتان، کشیدن طرح‌های ریز و ظریف روی گلی است درست کرده‌اید ، یا انتخاب پایه مناسب برای گل می‌تواند زیبایی کارتان را چندین برابر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 6 = 36