سنگ ها و نگین های پرکاربرد در ساخت زیورآلات

سنگ ها و نگین های پرکاربرد در ساخت زیورالات

بسیاری از افراد شیفته‌ی جواهراتی با نگین‌ها و سنگ‌های قیمتی هستند. نگین‌ها و سنگ‌های قیمتی متنوعی برای استفاده در جواهرات وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد برخی از نگین ها و سنگ های پرکاربرد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

سنگ ها و نگین های پرکاربرد :

آکوامارین (Aquamarine)

آکوامارین

سنگ آکوامارین یا همان زمرد کبود به رنگ آبی می‌باشد، به همین دلیل هم به آن نام آکوامارین به معنای آب دریا داده‌اند. این سنگ در انواع رنگ آبی از آبی تیره تا روشن وجود دارد اما انواع تیره‌تر آن کمیاب‌تر هستند. گفته می‌شود آکوامارین تأثیر بالایی در ایجاد آرامش در افراد دارد. اگر به سنگ تولد معتقد هستید، باید بگوییم آکوامارین سنگ تولد متولدین ماه مارس می‌باشد و در کل نماد سلامتی، جوانی، امید و وفاداری است.

آمتیست (Amethyst)

آمتیست

آمتیست یا یاقوت ارغوانی به رنگ بنفش است. این سنگ به عنوان نماد خوشبختی شناخته می‌شود و سنگ متولدین ماه فوریه می‌باشد. گفته می‌شود آمتیست خواصی از جمله دفع امواج منفی و کمک به کنترل افکار منفی، آرام بخش،  تقویت سیستم ایمنی و الهام‌بخشی را دارد.

آمتیست در قرن 18 سنگی بسیار کمیاب بوده است. به همین دلیل تنها اشراف و کاردینال‌ها توان خرید و استفاده از این سنگ را داشتند اما پس از کشف معادن بزرگی از این سنگ، قیمت آن کاهش پیدا کرد.

الماس (Diamond)

الماس

الماس یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین انواع سنگ‌ها از گذشته تا اکنون بوده است. این سنگ قدمت بسیار بالایی دارد. الماس بسیار گران قیمت است، شاید دلیل این موضوع، کمیاب بودن آن باشد. الماس به عنوان نماد عشق جاویدان شناخته شده است. اگر به طالع‌بینی ماه تولد اعتماد دارید، باید بگوییم الماس، سنگ ماه تولد متولدین ماه آوریل می‌باشد.

سیترین (Citrine)

سیترین

سیترین یا گوهر درخشان به دلیل لیموئی رنگ بودن، این نام را به خود اختصاص داده است. این سنگ در رنگ‌های طیف زرد از زرد کمرنگ تا زرد پررنگ (نارنجی روشن) وجود دارد. گفته می‌شود سیترین برای درمان افسردگی، عصبانیت و نگرانی‌ها بسیار مؤثر است. همچنین این سنگ برای دفع انرژی منفی نیز کاربرد دارد.

این سنگ یکی از محبوب ترین انواع سنگ‌های قیمتی شناخته می‌شود و نسبت به سایر انواع سنگ‌ها، قیمت مناسب‌تری دارد.

شاید مطالعه‌ی مقاله زیر در زمینه جواهرات هم برای شما جالب باشد:

10 مورد از عجیب ترین زیورآلات جهان که تاکنون ندیده‌‌اید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =