کدام رنگ لباس مناسب رنگ پوست شما است؟

رنگ لباس

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خوش پوش بودن، رعایت هارمونی بین رنگ لباس و رنگ پوست است. برای این که بتوانید همیشه به بهترین شکل ممکن بین رنگ لباس و رنگ پوست خود هماهنگی ایجاد کنید، در ابتدای امر باید رنگ پوست خود را بشناسید. افراد از نظر رنگ پوست به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند، گروه اول افرادی هستند رنگ پوست بسیار روشن یا به اصطلاح سرد دارند، گروه دوم شامل افرادی است که رنگ پوستشون خنثی محسوب می‌شود و گروه سوم افرادی هستند که دارای پوست گرم یا تیره هستند.

اگرچه رنگ پوست انسان‌ها طیف بسیار وسیعی دارد اما معمولا کسب اطلاعات درباره همین سه گروه رنگ پوست، می‌تواند کارتان را راه بیندازد. اگر نمی‌توانید تشخیص دهید که متعلق به کدام گروه از افراد هستید، کافی است زیر نور طبیعی به قسمت بدون موی پوستتان نگاه کنید. اگر رنگ پوستتان متمایل به صورتی بود، شما در گروه اول قرار می‌گیرید، اگر رنگ پوستتان به زرد متمایل شد، جز گروه سوم هستید. اگر پوستتان نه آنقدر تیره بود که رنگش به زردی بگراید و آنقدر روشن که زیر نور آفتاب صورتی رنگ به نظر برسد، شما در گروه دوم قرار می‌گیرید.

رنگ لباس مناسب برای افراد با پوست روشن

شما باید به کمک لباسی که انتخاب می‌کنید، کاستی رنگ دانه‌های پوست خود را جبران کنید، اما باید حواستان باشد که این کار نه باعث جیغ شدن بیش از حد رنگ لباس‌هایتان شود و نه کاری کند که شما بی‌حال و بی‌انرژی به نظر برسید. رنگ لباس باید به ظاهر شما طراوت ببخشد. یکی از مزیت‌های داشتن رنگ پوست روشن، این است که دستتان در انتخاب رنگ لباس بازتر از سایر افراد است. در واقع طیف گزینه‌های افرادی که در گروه دوم و سوم قرار می‌گیرند، در انتخاب رنگ لباس بسیار محدود است و این افراد معمولا با پوشیدن لباس‌هایی که رنگ تند دارند، ظاهری برازنده پیدا نمی‌کنند. این در حالی است که اگر پوستتان روشن باشد، پوشیدن لباس‌هایی که رنگ تندتری دارند، مانند لباس‌هایی با رنگ سبز، قرمز، زرد، صورتی و آبی، مناسب‌ترین گزینه‌ای است که می‌توانید سراغ آن بروید.

رنگ لباس مناسب برای افراد گروه دو

اگر رنگ پوستتان خنثی است، هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ لباس ندارید. شما می‌توانید هر رنگ لباسی که دوست دارید را امتحان کنید. اما نکته‌ای وجود دارد که ممکن است انتخاب لباس را برایتان چالش برانگیز کند، آن هم این است که هر مدل لباسی ممکن است به تنتان ننشیند. زمانی که افراد با رنگ پوست روشن سراغ لباس‌هایی با رنگ تند می‌روند، مدل لباسشان تحت شعاع رنگ قرار می‌گیرد و اگر نقصی در مدل لباس وجود داشته باشد، به کمک رنگ جبران می‌شود. با توجه به این که پوشاندن عیوب مدل، به کمک رنگ لباس برای افراد گروه دو امکان پذیر نیست، بنابراین بهتر است هنگام انتخاب مدل وسواس به خرج دهید.

رنگ لباس مناسب رنگ پوست

رنگ لباس مناسب برای افراد گروه سه

اگر پوستتان تیره است، نباید سراغ لباس‌هایی بروید که موجب تیره‌تر دیدن شدن پوستتان می‌شوند. بسیاری از افراد تا این حرف را می‌شنوند، سریع فکر می‌کنند که باید سراغ لباس‌های به شدت روشن مثل لباس‌های سفید رنگ بروند، اما قصیه این است که رنگ لباسی که انتخاب می‌کنید، بیش از اندازه روشن باشد، بیشتر موجب تیره‌تر به نظر آمدن پوستتان می‌شود. بهترین انتخاب برای شما، لباس‌هایی با الوان زرد، نارنجی و قرمز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code