آموزش پایه گلسازی

آموزش پایه گلسازی

آموزش پایه گلسازی

شاید بسیاری از ما به گل و گیاه علاقه زیادی داشته باشیم، اما وقت رسیدگی به آن‌ها را خیر. این جا است که بحث گلسازی مطرح می‌شود. گلسازی رشته‌ای هنری است، که در آن به کمک ابزار مختلف، گل‌های مصنوعی و زیبا درست می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های گلسازی، گلسازی با کاغذ است. شاید باور این که بتوانید با استفاده از کاغذ، گل‌هایی درست کنید که علاوه بر زیبایی دوام بالایی نیز داشته باشند، در ابتدا کمی برایتان سخت باشد.

در ادامه مطلب می‌خواهیم نحوه ساخت یکی از ساده‌ترین و زیباترین گل‌های رشته گلسازی را به شما آموزش دهیم. پیش از شروع آموزش، لازم است یادآوری کنم که جنس کاغذی که از آن در گلسازی استفاده می‌شود، متغیر است ، در بعضی از طرح‌های گلسازی از کاغذ عادی و در بعضی دیگر از دستمال کاغذی یا فیلتر قهوه استفاده می‌شود.

آموزش پایه گلسازی

چگونه به کمک گلسازی گل‌های غول‌پیکر بسازیم؟

شما می‌توانید به راحتی و تنها پس از طی کردن سه مرحله، گل‌های غول‌پیکر درست کنید. تنها چیزی که برای ساختن گل‌های غول پیکر نیاز دارید، مقوا است. از آن‌جایی که مقوا جز وسایلی است که می‌توان رنگ‌های مختلفش را پیدا کرد، بنابراین یکی از بهترین وسیله‌هایی است که می‌توان به کمک آن گلسازی را شروع کرد. در مرحله اول از ساخت گل‌های غول پیکر، باید گلبرگ‌هایتان را درست کنید، تعداد گلبرگی که در این نوع فرآیند گلسازی به کار می‎‌رود حدودا شامل بیست و دو گلبرگ است که باید در اندازه‌های مختلف برش داده شود. پس در مرحله اول باید گلبرگ‌هایتان را ببرید.

در مرحله دوم باید به گلبرگ‌ها فرم بدهیم. این مرحله، مرحله آنچنان سختی نیست، با این حال می‌تواند برای بسیاری از افراد علاقه‌مند به گلسازی مشکل‌ساز شود. در این مرحله باید به هرشکلی که بلدید، کاری کنید گلبرگی که برش داده‌اید تاب دار شود. برخی این کار را با کشیدن سریع، محکم و مداوم یک شی استوانه‌ای، مانند بدنه مداد روی مقوا انجام می‌دهند. راه دیگری که برای تاب دار کردن مقوا وجود دارد، استفاده از اتو است. انتخاب راه مورد علاقه‌تان برای پشت سر گذاشتن این مرحله را به خودتان واگذار می‌کنیم.

الگو مورد نظر خود را مشخص کنید

مرحله سوم، مهم‌ترین مرحله در فرآیند گلسازی است. در این مرحله باید گلبرگ‌هایتان را به هم دیگر بچسبانید. پیش از انجام این مرحله، باید الگو مورد نظر خود را مشخص کنید و با توجه به الگو، گلبرگ‌ها را به هم دیگر بچسبانید. هنگام چسباندن گلبرگ‌ها، ابتدا باید گلبرگ‌های داخلی‌ترین لایه گل را به هم دیگر بچسبانید، سپس سایر گلبرگ‌ها را روی آن بچینید.

شما می‌توانید گل‌هایی را که درست کرده‌اید به دیوار بچسبانید یا برایشان پایه‌ای طراحی کنید و در گلدان بگذارید، با این حال اگر قصدتان تزئین دیوار است، هیچ مدل گلی به اندازه‌ گل‌ غول پیکر به دردتان نمی‌خورد. کافی است یکی دو بار شانستان را امتحان کنید تا در گلسازی به مهارت برسید، طبیعتا نباید انتظار داشت که اول کارتان فوق‌العاده از آب دربیاید، پس بهتر است صبر و حوصله به خرج دهید. پس از این که تمام مراحل گلسازی را طی کردید، می‌توانید از رنگ‌های افشانه‌ای برای رنگ آمیزی و جذاب کردن کارتان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =