زندگی نامه پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو کیست ؟

تقریبا هر کسی یک بار در زندگی اش اسم پیکاسو رو شنیده است. او یک نقاش ، مجسمه ساز، طراح صحنه ،  سرامیک ساز و متخصص چاپ دستی بوده است. بدون شک او نابغه هنر مدرن می باشد و به همراه ژرژ براک از پایه گزاران سبک کوبیسم می باشد.

پابلو پیکاسو در 25 اکتبر سال 1881 در مالاگا به دنیا آمد. و سپس به فرانسه رفت. شاهد هر دو جنگ جهانی بوده است و در طول 92 سال سن صاحب 4 فرزند شد. پدرش نیز به نحوری هنرمند بود و از طبیعت نقاشی می کشید.در سن 13 سالگی در مدرسه هنر های تجسمی بارسلون که پدرش در آن تدریس می کرد رفت و تحصیلات ابتدایی خود را آنجا گذراند.

دوران جوانی

او به حدی مستعد و با هوش بود که قبل از سن 50 سالگی به یکی از معروف ترین چهره های هنری قرن بیستم تبدیل شد. علاوه بر نقاشی او ساخت مجمسمه با اشیا روزمره زندگی را نیز دوست داشت و از پیش گامان این عرصه نیز بوده است. او در سن 16 سالگی برنده جایزه دانش و خیریه شد. نکته مهم این است که بسیار تحت تاثیر سمبولیسم بوده است. به همین دلیل هم توجه وی به هنر مدرن جذب شد و در نتیجه به سمت پاریس راهی شد.

 

نقاشی های معروف پابلو پیکاسو

آثار بسیار بسیار زیاد و معروفی داشته است که از بهترین آنها می توان به تابلو گرنیکا،تابلو زن گریان ،دوار مار و گربه ،دوشیزگان آوینیون ،نقاش و مدلش، زندگی و دختری با لباس خواب نام برد.مشخصه ی تابلوهای خلق شده در این دوره رنگهای تیره، آبی و سبز آن‌ها است. تابلوی گرنیکا نمونه شاخص هنر مثال زدنی پیکاسو در این دوره‌ می باشد.

پابلو پیکاسو

دوره آبی زندگی پابلو پیکاسو

یک از سخت ترین دوران هنری این نقاش بزرگ بوده است. در این دوران بیشتر از رنگ های آبی و بنفش و به طور کلی رنگ های سرد استفاده می شده و به ندرت از رنگ گرم استفاده می شده است. موضوعات کلی نقاشی ها نیز فقر ، تنگدستی و فحشا بوده است. در این نقاشی ها بیشتر از تمثیل دوستش کارلوس کاسکماز که دست به خود کشی زده بود استفاده می کرد. نقطه اوج این تابلو ها اثر زندگی می باشد که دوستش را در حالی که دارد عذاب می کشد را به تصویر کشیده است.

در گذشت پابلو پیکاسو

وی  ۸ آوریل ۱۹۷۳ در اوج دلباختگی اش به ژاکلین درگذشت و ژاکلین روک نیز، که پس از پیکاسو شدیداً از نظر روحی دگرگون شده بود، در سال ۱۹۸۶، با شلیک گلوله خودکشی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 3 = 30