ساده ترین روش های رنگ آمیزی شمع ها

روش های رنگ آمیزی شمع ها

یکی از دلایل مهم چشم نواز بودن شمع‌ها ، رنگ آمیزی آن ها می‌باشد. رنگ آمیزی شمع‌ها زیبایی آن‌ها را دو چندان می‌کند و به شمع‌ها روح می‌بخشد. در این مقاله می‌خواهیم چند روش ساده برای رنگ آمیزی شمع ها را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

روش‌های ساده برای رنگ کردن شمع های ژله‌ای :

در حالت کلی می‌توانیم رنگ آمیزی ساده شمع های ژله‌ای را به چهار دسته‌ی زیر تقسیم‌بندی کنیم:

  1. رنگ آمیزی تمام شمع
  2. ساخت شمع با تکه‌های رنگی
  3. ساخت شمع به صورت لایه‌های رنگی مختلف
  4. ساخت شمع رنگی ژله‌ای در قالب

1. رنگ آمیزی تمام شمع

برای رنگ آمیزی تمام شمع کافی است در هنگام ساخت شمع، از رنگ های شمع استفاده کنید. میزان استفاده از رنگ‌ها به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. واضح است که استفاده از مقدار رنگ زیاد سبب پر رنگ‌تر شدن شمع و استفاده کمتر از آن موجب کم رنگ‌تر شدن شمع می‌گردد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که از رنگ‌های خوراکی برای این منظور استفاده نکنید، زیرا رنگ خوراکی حلال در آب است و در مواد شمع حل نمی‌شود. همچنین سعی کنید اضافه کردن رنگ را از مقدار کم شروع کنید.

رنگ آمیزی تمام شمع ها

برای آشنایی با انواع رنگ شمع سازی ، در صورت تمایل مقاله‌ی انواع رنگ شمع سازی را مطالعه کنید.

2. ساخت شمع با تکه های رنگی

برای ساخت این نوع شمع شما باید ابتدا تکه های رنگی را تهیه کنید. مواد شمع خود را روی یک سطح کاملا صاف بریزید تا سفت شود. سپس آن را با ابزارهای مختلفی برش دهید. در این مرحله ابتکار نقش مهمی دارد. در صورتی که دوست دارید تکه‌های رنگی شما اشکال به خصوصی داشته باشند، می‌توانید از انواع قالب‌ها به ویژه قالب شیرینی برای برش ان استفاده کنید. حال تکه های رنگی شمع شما آماده هستند.

 3. ساخت شمع به صورت لایه‌های رنگی

ساخت شمع به صورت لایه های رنگی

نحوه‌ی ساخت این شمع کاملا مشابه رنگ آمیزی تمام شمع است. فقط شما در این روش به جای استفاده از یک رنگ، از چندین رنگ استفاده خواهید کرد. پس از ساخت مواد هر لایه، آن را در قالب یا در ظرف مورد نظر بریزید و فرصت دهید تا سرد و سفت شود، سپس لایه‌ی بعدی را روی آن بریزید.

 4. ساخت شمع ژله‌ای در قالب

برای این کار ابتدا مواد خود را با رنگ‌های دلخواه خود آماده کنید. سپس قالب های مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و این موارد را داخل آن بریزید. در صورتی که می‌خواهید از قالب پلاستیکی استفاده کنید، باید ژل را در دمای پایین‌تری ذوب نمایید. زیرا در صورت داغ بودن مواد ممکن است طروف پلاستیکی ذوب شوند. به این نکته توجه کنید که در هنگام ریختن مواد در داخل قالب، خود قالب و سطحی که قالب را بر رویش قرار می‌دهید، صاف باشد، زیرا در صورت عدم یکنواختی، اختمال اینکه ارتفاع شمع در نقاط مختلف متفاوت باشد و شمع به زیبایی درست نشود، بسیار  بالا می‌باشد.

به این نکته توجه کنید که شمع های کوچک ژله‌ای به دلیل کوچک بودنشان و کوتاه بودن فیتیله برای روشن ماندن به مدت طولانی مناسب نیستند.

ممکن است شما رنگ خاصی در نظر داشته باشید در میان رنگ‌های شما وجود نداشته باشد. در این صورت شما می‌توانید از تکنیک رنگ کردن شمع‌ها استفاده کنید. برای این منظور مطالعه‌ی مقاله‌ی رنگ آمیزی و ترکیب رنگ در شمع سازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code