آموزش گلسازی با روبان

آموزش گلسازی با روبان

شاید از خودتان بپرسید که اصلا چرا باید مطلبی که درباره آموزش گلسازی با روبان نوشته شده است را مطالعه کنید، بگذارید با چند دلیل قانعتان کنم. اول این که شما می‌توانید با ساخت گل‌های مصنوعی رنگی، وسایل خانه را به شکلی تزئین کنید که کاملا دلخواه شما است، دوم این که شما می‌توانید با خواندن این مطلب خودتان اقدام به آموزش گلسازی با روبان کنید و از این طریق درآمد کسب کنید و سوم این که اگر در سایر رشته‌های هنری فعالیت داشته باشید، می‌توانید با یادگیری هنر گلسازی، از این هنر به عنوان مکملی برای زیباتر کردن آثار خود استفاده کنید.

برای مثال شما می‌توانید دانسته‌های خود پیرامون گلسازی را با مهارت‌های مرتبط با سفره آرایی ترکیب کنید تا نتیجه کارتان چندین برابر زیباتر شود. توجه داشته باید که هرچه هنگام انجام کارتان دقت بیشتری به خرج دهید، نتیجه کارتان زیباتر خواهد شد. برای مثال رنگ نخی که استفاده می‌کنید باید با رنگ روبان مطابقت داشته باشد و یا گلبرگ‌ها باید به شکلی کاملا مرتب ساخته شده باشند.

مراحل مختلف آموزش گلسازی با روبان 

در مرحله اول از آموزش گلسازی با روبان، باید بدانید که دقیقا نیازمند چه وسایلی هستید و تمام این وسایل را یک جا جمع کنید. قبل از تهیه وسایل، باید بدانید که دقیقا چه میزان بودجه دارید و میزان بودجه خود را با تعداد گل‌هایی که می‌خواهید بسازید مطابقت دهید. باید به میزان کافی ربان ابریشمی، نگین، چسب مخصوص و نخ رنگی خریداری کنید. در مرحله بعدی باید روبان را به چهار قسمت مساوی که اندازه هرکدام از آن‌ها باید ترجیحا پنج و نیم اینچ باشد، تقسیم کنید. سپس با چسباندن سر و ته روبان، یک دایره پارچه‌ای تشکیل دهید. پس از تشکیل چهار دایره، دوایر ایجاد شده را هم مرکز کنید و مرکز آن‌ها را با نخ و سوزن به یک دیگر بدوزید.

گلسازی با روبان

مراحل آموزش گلسازی با روبان (گلسازی با فویل و روبان)

برای گلسازی با فویل و روبان، باید علاوه بر فویل، یک قیچی و تعداد مفتول فلزی نیز در دسترستان باشد. فویل را دور مفتول‌های فلزی بپیچانید، این فرآیند باید به گونه‌ای باشد که ضخامت ورقه فلزی پیچ خورده، به حدود دو سانتی‌متر برسد. اگرچه فویل باید ساختاری کاملا مستحکم داشته باشد، با این حال نباید اجازه داد که این استحکام موجب از بین رفتن انعطاف‌پذیری ورقه فویل شود.

سپس روبان را با دقت دور فویل تا خورده بپیچید، اگرچه دقت به تمیز از آب درآمدن کار در تمامی مراحل آموزش گلسازی با روبان الزامی است، با این حال دقتی که انجام این مرحله می‌طلبد، در نوع خود مثال زدنی است. پس از این که ربان را دور فویل پیچیدید، باید فویل را به گونه بیرون بکشید که سیم‌ها در میان روبان باقی بمانند، اما خود فویل از ساختار گل خارج شود. در انتها باید مفتول‌های روبان پیچی شده را پیرامون یک محور، دور خود بپیچید تا محصول نهایی به دست آید.

گلسازی با روبان، به مراتب سخت‌تر از گلسازی با کاغذ است، به همین دلیل شاید آموزش گلسازی با روبان به وسیله متن، کمی سخت به نظر برسد. با این حال هرچیز سختی، با کمی تمرین آسان می‌شود، بنابراین دست به کار شوید و با وسایل دست ساز خود، خانه را زیباتر کنید.

مطلب پیشنهادی : 

آموزش پایه گلسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 4 = 40