چگونه رنگ صورتی را به غذا اضافه کنیم؟

چگونه رنگ صورتی را به غذا اضافه کنیم؟

چگونه رنگ صورتی را به غذا اضافه کنیم؟

همانطور که می‌دانید، ما می‌توانیم بدون کمک گرفتن از رنگ مصنوعی و تنها با استفاده از میوه‌ها، شکل غذا را چندین برابر جذاب‌تر کنیم. تا اینجای کار همه چیز درست به نظر می‌رسد اما مشکل درست جایی که فکرش را هم نمی‌کنیم، یقه‌مان را می‌گیرد. مشکل این جا است که همیشه یک سری رنگ وجود دارند، که نمی‌توانیم به راحتی آن‌ها درست کنیم. راه حل کنار آمدن با این مشکل، ترکیب انواع مختلف رنگ، برای ایجاد یک رنگ جدید و یا پیروی از دستوری است که بتواند ما را به رنگ جدید برساند. در ادامه می‌خواهیم دستور تهیه رنگ صورتی را برایتان شرح دهیم.

چگونه رنگ صورتی را به غذا اضافه کنیم؟

مراحل ساختن رنگ صورتی:

تهیه رنگ صورتی ممکن است حدود چند هفته از شما وقت بگیرد. برای تسهیل روند کارتان بهتر است هرچه آنچه را که ممکن است مورد نیازتان باشد را کنار دستتان قرار دهید. مواد لازم برای تهیه رنگ صورتی عبارت است از، شصت گرم چغندر، صد و پانزده گرم آب چغندر، صد و پانزده گرم آب، صد و پانزده گرم بلوبری و نود گرم آب اسفناج. پس از اینکه همه مواد را یک جا گرد هم آوردید، وقت ساختن رنگ فرا می‌رسد.

در ابتدای کار، چغندر و آب آن را در مخلوط کن برزید و آنقدر این دو ماده را با هم دیگر ترکیب کنید تا کاملا یک دست شوند، سپس مایع به دست آمده را از صافی رد کنید تا چغندر‌هایی که خوب ریز نشده‌اند را از ترکیب به دست آمده جدا کنید، سپس ترکیب به دست آمده را برای شش هفته در فریزر بگذارید.

نگهداری ترکیب به دست آمده در فریزر، باعث اکسید شدن مواد می‌شود، در نتیجه آنچه که بعد از شش هفته نصیبتان می‌شود، رنگی است که تا حدود زیادی به صورتی نزدیک است. حال باید ضربه نهایی را بزنید و بلوبری را به ترکیبتان اضافه کنید. پس از اضافه شدن بلوبری به ترکیب، ممکن است رنگتان بیش از اندازه به طیف بنفش نزدیک شود، برای همین ممکن است نیاز شود که کمی اسفناج را بخارپز کنید و عصاره به دست آمده از آن را به رنگتان اضافه کنید. ترکیب حاصل شده را برای چهار هفته در فریزر نگه دارید تا به بهترین شکل ممکن درآید.

تصویر2- چگونه رنگ صورتی را به غذا اضافه کنیم؟

احتمالا پس از چهار هفته، ترکیبتان به شکل دلخواه شما رسیده باشد اما هنوز یک قدم به کاربردی شدن این ترکیب باقی مانده. اکنون مشکل ترکیب شما، طعم آن است. برای این که ترکیب شما، علاوه بر شکل ظاهری مناسب، طعم مناسبی نیز داشته باشد، می‌توانید از طعم دهنده‌های پودری استفاده کنید.

امروزه طعم دهنده‌های پودری می‌توانند مزه هر چیزی را بهتر کنند، از جمله طعم دهنده‌هایی که مزه‌شان به صورتی می‌خورد می‌توان به طعم دهنده پودری آلبالویی، طعم دهنده پودری رز، طعم دهنده پودری تمشک، طعم دهنده پودری تروپیکال، طعم دهنده پودری انگور و طعم دهنده پودری هندوانه اشاره کرد.

برای این که مزه طعم دهنده‌های پودری، بر مزه ترکیب ساخته شده غالب شود، باید از مقدار تقریبا زیادی طعم دهنده استفاده کنید. توجه شود که ضرر این طعم دهنده‌ها به مراتب کم‌تر از ضرر رنگ مصنوعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code