با انواع كاشی آشنا شوید

انواع كاشی

انواع كاشی

كاشی را می توان در دسته بندی های مختفلی بررسی كرد. این روزها بیشتر كاشی ها از لحاظ رنگ ، طرح و ابعاد معروف اند. اما كاشی از نظر ساختار هم بسیار مهم است كه متاسفانه اكثر مردم از آن بی اطلاع هستند. در اين پست به بررسي انواع كاشی از نظر ساخت خواهيم پرداخت.

انواع كاشی از نظر ساختار

كاشی های پرسلانی

كاشی هایی هستند كه در دمای بسیار بالایی پخته می شوند. تراكم و مقاومت بسیار بالایی  دارند و نسبت به سایر كاشی ها دارای استحكام بیش تری نیز می باشند.

كاشی بدنه سیمانی

مواد سازنده آن را درون قالب می ریزند و با حرارت می پزند و یا به صورت طبیعی خشك می كنند. برای رنگ دهی به آن ها نیز می توان رنگ را در مواد مخلوط كرد. برای اطمینان از مقاومت و جلوگیری نفوذ آب باید پس از نصب آن ها را درزگیری كرد.

كاشی موزائیكی

این سبك از كاشی در دو نوع پرسلانی یا سرامیك تولید می شود. اندازه اصلی آن ها 2.5 سانتی متر مربع می باشد. این نوع كاشی را می توان به صورت تكی نصب كرد. هم چنین می توان در ابتدا آن ها را روی صفحه های پلاستیكی یا كاغذی چسباند و به این صورت قطعات بزرگتری ایجاد كرد و از آن در فضای اصلی استفاده كرد. هم چنین دارای دو مدل لعاب دار و بدون لعاب تولید می شود.

انواع كاشی

كاشی سنگفرش

ظاهری تقریبا شبیه به آجر دارد ولی با ضخامتی كم تر تولید می شود. این نوع كاشی مناسب جهت كف ، پاسیو و یا حمام است و بعد از نصب نیازی به درزگیری ندارد.

كاشی آجری

ممكن است در نگاه اول ظاهر آن شما را یاد آجر بیندازد. اما با چیدمان خاص آن ها می توان تركیب های بسیار چشم نوازی را ساخت.

كاشی لعاب دار

پس از پخت یك سطح شیشه ای كه رنگ و طرح را به كاشی اضافه می كند روی سطح كاشی اضافه می شود. این كار علاوه بر براق تر بودن و تمیزی آسان باعث می شود تنوع رنگ این نوع بالاتر برود. برای ساتفاده در دیواره های حمام ئ دستشویی بسیار مناسب هستند.

كاشی های مكزیكی

نام دیگر این نوع كاشی سالتیو می باشد و بدون لعاب پخت می شود. پس بعد از نصب برای بهبود كیفیت باید از درزگیر استفاده  شود.این كاشی ها به صورت طبیعی و در هوای ازاد خشك می شوند و ظاهر زیبایی دارند.

كاشی های سرامیكی

این کاشی ها معمولا از رس یا کانی های مشابه ساخته می شود و کلیه مراحل آن (یعنی عمل آوری و لعاب کاری) باید در حرارت انجام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code