آموزش ترکیب رنگ با رزین

آموزش ترکیب رنگ با رزین

آموزش ترکیب رنگ با رزین

ترکیب رنگ با رزین : رزین در اذهان عمومی، ماده‌ای رنگی است که می‌تواند هرچیزی را زیباتر کند، اما حقیقت امر این است که رزین ماده‌ای بی‌رنگ و شفاف است و اگر کسی بخواهد به کمک رزین وسایل تزئینی رنگارنگ بسازد، باید ابتدا آن را با رنگ ترکیب کند. نکته این جا است، که نمی‌توان این ماده را با رنگ‌های عادی ترکیب کرد، چراکه پیش از استفاده کردن رنگ‌های معمولی مانند اکریلیک، باید آن‌ها را با آب ترکیب کرد.

حال دو گزینه پیش روی شما قرار دارد، اول این که از خیر رنگ کردن رزین بگذرید و از همان رزین شفاف اولیه، که آن هم در نوع خود زیبا است و خاصیت ضد آب دارد استفاده کنید، یا این که با یادگیری آنچه که در ادامه مطلب به شما آموزش می‌دهیم، دست به کار شوید و مواد رزینی خود را رنگارنگ کنید.

آموزش ترکیب رنگ با رزین

چگونه رزین را با رنگ ترکیب کنیم؟

ترکیب کردن رنگ با رزین اصلا کار سختی نیست، انواع مختلفی از رنگ‌ها وجود دارد که می‌توان آن‌ها را با رزین ترکیب کرد. از جمله این رنگ‌ها می‌توان به رنگ‌های opaque liquid، رنگ‌های transparent و رنگ‌های metallic. این رنگ‌ها را می‌توان به راحتی با رزین ترکیب کرد. پیش از اینکه کار رنگ آمیزی رزین را آغاز کنید، ابتدا باید آن را با سختگر ترکیب کنیم. توجه داشته باشید که در تمام مراحل کار با مواد شیمیایی، باید محافظ چشم خود را پوشیده باشید.

پیش از اینکه همه سطل رزین خود را با رنگ ترکیب کنید، ابتدا مقداری از رنگ مورد نظر را با مقداری رزین ترکیب کنید، تا از به دست آمدن رنگ دلخواهتان اطمینان کسب کنید. پس از حصول اطمینان از این که نتیجه ترکیب رنگ و رزین مورد پسند شما است، می‌توانید اقدام به ترکیب رنگ و رزین در مقیاس کلان کنید. برای این کار باید توجه داشته باشید که رنگ درصد خیلی کمی از وزن مخلوط نهایی شما را تشکیل می‌دهد، یعنی چیزی در حدود دو الی شش درصد وزن آن.

آموزش ترکیب رنگ با رزین

پس از ترکیب رنگ با رزین:

حدود یک دقیقه منتظر بمانید و مطمئن شوید که هیچ حبابی در مخلوط شما ایجاد نشده است. ایجاد حباب در اثر عدم ترکیب مواد روی می‌دهد پس اگر در مخلوط حباب ایجاد شود، باید سعی کنید رنگتان را بیشتر با ماده اولیه مخلوط کنید.

پس از این که درباره ترکیب کامل همه مواد به نسبت‌های معین مطمئن شدید، می‌توانید مواد به دست آمده را لایه لایه روی بستر مورد نظرتان بریزید. توجه داشته باشید که ضخامت لایه‌ها نباید از حد معینی بیشتر شود، در غیر این صورت دمای ترکیب حاصل شده بالا می‌رود. دمای مناسب برای محیط کارگاهتان در حدود بیست درجه سانتی‌گراد است.

این تمام اطلاعاتی بود که نیاز داشتید پیش از شروع کارتان درباره آن‌ها بدانید. اگر قصد ایجاد کسب و کار خانگی را دارید، همین حالا شروع کنید، جراکه بازار خلق آثار مختلف با رزین بسیار داغ است و هرچه دیرتر دست به کار شوید، کارتان در این بازار سخت‌تر می‌شود. این نکته را نیز همواره در ذهنتان داشته باشید که پیش از شروع هرگونه فعالیتی، باید تمام وسایل ایمنی مورد نیازتان را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =