فوت‌های کوزه گری رنگ آمیزی چوب با رنگ و رزین

فوت‌های کوزه گری رنگ آمیزی چوب با رنگ و رزین

فوت‌های کوزه گری رنگ آمیزی چوب با رنگ و رزین

مدتی است که استفاده از رنگ و رزین ، به دلیل درخشندگی و در دسترس بودن آن، بین مردم رواج یافته است. دیگر نکته‌ای که باعث محبوبیت رنگ و رزین شده است، سهولت استفاده از آن است. چوب یکی از دم دستی‌ترین بسترهایی است که می‌توان با استفاده از رنگ و رزین، زیبایی‌اش را دو چندان کرد.

پیدا کردن تکه چوب‌های دور ریخته شده اصلا سخت نیست، بنابراین اگر واقعا مشتاق به یادگیری کار با رنگ و رزین هستید، یک تکه چوب پیدا کنید و کارتان را با رنگ و رزین آغاز کنید. جالب است بدانید که رنگ آمیزی چوب با این ترکیبات، چوب را ضد آب می‌کند. پیش از شروع رنگ آمیزی چوب با رنگ و رزین، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

اول) چوب را برای رنگ آمیزی با رزین آماده کنید:

پیش از اینکه چوب را با رزین بپوشانید، باید سطح چوب را برای رنگ آمیزی آماده کنید. یک سطح چوبی آماده برای پوشانده شدن با این ماده جادویی، باید سمباده زده شده باشد، فاقد چربی باشد و قبلا با روغن روی آن کار نشده بشد، در ضمن هیچ اضافات جامدی،از قبیل مو یا خرده چوب نیز نباید روی سطح چوب موجود باشد.
دوم) به روان بودن رزین توجه کنید:

رزین ماده‌ای روان است که به راحتی روی سطح چوب جاری می‌شود، بنابراین اگر حواستان را جمع نکنید ممکن است از سطح چوب سرریز شود و همه میز کارتان را بردارد. پس گوشه‌ها و زوایای سطح کارتان را تنظیم کنید. به محض این که احساس کردید گران‌روی ماده مورد استفاده شما، رو به کاهش است، دست از ادامه کارتان بکشید، اگرنه نمی‌توانید به یک سطح همگن و متجانس برسید.

فوت‌های کوزه گری رنگ آمیزی چوب با رنگ و رزین

سوم) ابزارهایتان را دم دست نگه دارید

رزین ماده‌ای است که به سرعت تحت تاثیر شرایط محیطی قرار می‌گیرد، بنابراین شما باید آمادگی بروز عکس‌العمل‌های مختلف در شرایط متفاوت را داشته باشید. از جمله ابزار‌هایی که به آن نیاز خواهید داشت، می‌توان به ماسک تهویه هوا، روغن چوب با‌کیفیت، سمباده، تفنگ caulk، روغن سیلیکون، تراز، محافظ چشم و تفنگ حرارتی است.

به عنوان یک فرد مبتدی، نیازی به تهیه یک جای همه این ابزار‌ها نیست، اما بی‌شک هرچه حرفه‌ای‌تر شوید، احساس نیازتان به این ابزار‌ها بیشتر می‌شود. برای مثال داشتن تفنگ حرارتی برای از بین بردن حباب‌های ریزی که حین کار در مواد شیمیایی ایجاد می‌شود ضروری است.

چهارم) حواستان به چوبی که انتخاب می‌کنید باشد

شاید چوب‌های کرم زده و سوراخ، آخرین انتخاب اکثر هنرمندان باشد، اما وقتی صحبت از کار با رزین می‌شود، چوب‌های سوراخ دست هنرمند را برای انجام کار‌های خلاقانه باز می‌گذارند. شما می‌توانید سوراخ‌های ایجاد شده در چوب را به کمک رزین پر کنید. پیش از پر کردن سوراخ‌ها با این ماده، باید بسته بودن ته سوراخ را بررسی کنید، اگر سوراخ موجود بر روی چوب تا سمت دیگر چوبتان امتداد داشته باشد، باید یکی از ورودی‌های سوراخ را به کمک سیلیکون بپوشانید. بد به دلتان راه ندهید چراکه می‌توانید پس از خشک شدن مواد داخل سوراخ، سلیکون را بردارید.

حقیقت این است که شما نمی‌توانید صرفا با دانستن نکات ذکر شده، آستین‌هایتان را بالا بزنید و کار با رزین را شروع کنید. نکات بالا مانند فوت‌های کوزه گری در کار با رزین هستند، که پس از دانستن اصول اولیه کار با این ماده، می‌توانند به کمک شما بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =