بیوگرافی رامبرانت وان رین

رامبرانت نقاش و طراح

رامبرانت وان رین كه بود

در سال 1606 میلادی در روستاهای هلند به دنیا آمد. او نهمین فرزند خانواده بود. پدرش یك آسیاب بادی بزرگ داشت. چشم انداز روستا، اسیاب بادی و مناظر اطراف آن به حدی زیبا بود كه در همان خردسالی طبیعت روح و جان او را تسخیر كرد. با وجود كار طاقت فرسای خانواده در كشاورزی و اداره آسیاب بادی استعداد و قوه درك و تخیل رامبرانت وان رین به قدری بالا بود كه خانواده اش تصمیم گرفتند او را برای رسیدن به شغلی معتبر همراهی كنند.

در دوران مدرسه او از لاتین فراری بود. علاوه بر آن جو نا به سامان مدرسه برای كودكی كه دلش در طبیعت پیوند خورده بود بسیار آزار دهنده بود. او برای پر كردن اوقات خود نقاشی هایی می كشید كه در آن منظره و یا تپه ای زیبا به همراه آسیاب بادی به تصویر كشیده میشد. این تصاویر به حدی واقعی بود، كه مسئولین مدرسه را به وجد آورد.

دوران نوجوانی

هلند در قرن هفدهم شیفته هنر و هنر دوستی بود. هلندی ها به خصوص به نقاش و نقاشی توجه و احترام زیادی می گذاشتند و در این میان هنرمند جوان ما با كشیدن نقاشی های پیش پا افتاده هم توانست اسم خود را به عنوان هنرمند درج كند. او در آمستردام شاگرد استاد پیتر لاستمن شد. استاد او بیشتر به نقاشی هایی علاقه داشت كه در آن سعی می شد حادثه های تاریخی و افراد مشهور را زنده نگه دارد. بعد از مدتی رامبرانت چنان پیشرفت كرد و مهارت خود را به استادش نشان داد كه استاد حاضر شده قسمت هایی از نقاشی های غسل تمعید مرد اخته ، كوریولانوس سردار رومی را به او واگذار كند.

رامبرانت وان رین

نقاشی های معروف رامبرانت وان رین

از معروف ترین اثار او می توان تابلوهای زیر را نام برد.

داوود و ابشالوم

سوگند باتاوایی

اعضای صنف پارچه فروشان

تبدیل كننده پول صراف

سنگسار كردن استیون قدیس

پالامدس و آگاممنون

در میان تابلو های او تابوی تبدیل كننده پول صراف به حدی با ظرافت و دقیق كشیده شده بود كه جایگاه او را به عنوان یك نقاش حرفه ای در هلند تثبیت كرد.

درگذشت رامبرانت وان رین

در طی دوران زندگی پر فراز و نشیبی كه داشت بارها با فقر و بی پولی دست و پنجه نرم كرد اما در سال 1656 به طور رسمی ورشكسته شد و در سال 1669 دار فانی را وداع گفت. نكته قابل توجه در طراحی های چهره ها بود كه همیشه چشمان سوژه نقاشی برق می زد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =