کارایی سطوح مختلف برای استفاده از رزین و پودر رنگ رزین

سطوح مختلف برای رزین و پودر رنگ رزین

با توجه به در دسترس بودن رزین و پودر رنگ رزین، ممکن است شما نیز بخواهید سطوح مختلف را به کمک این ماده شیمیایی احیا کنید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که رزین و پودر رنگ رزین کاری روی سطوح مختلف، اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد. بگذارید همین اول برایتان مشخص کنم که اگر تازه کار هستید، استفاده از رزین و پودر رنگ رزین برای پوشاندن سطوحی مانند وینیل، لاستیک، سیلیکون، موم، پارچه، پلی‌اتیلن با دانتسیته بالا، اکثر ظروف پلاستیکی و کیسه‌های پلاستیکی برایتان مناسب نیست. اگرچه سطوح دیگری نیز وجود دارند که استفاده از آن‌ها نامناسب تلقی می‌شود، با این حال توجه به لیستی که در اختیارتان گذاشتیم برای شروع کار با رزین و پودر رنگ رزین کفایت می‌کند.

پلاستیک برای رزین کاری مناسب نیست

بسیاری از افرادی که در زمینه ساخت وسایل تزئینی در ابعاد کوچک فعالیت می‌کنند، ترجیح می‌دهند که از وینیل، لاستیک یا سیلیکون به عنوان مواد اولیه وسایلشان استفاده کنند، چراکه این مواد ارزان قیمت هستند، به راحتی فرم می‌گیرند و اگر ایرادی در آن‌ها به وجود بیاید به راحتی ترمیم می‌شوند اما نکته قابل توجه این است که این سطوح به هیچ عنوان قرار نیست آن طور که فکر می‌کنید به رزین و پودر رنگ رزین براقیت ببخشند و احتمالا کاربرد یک بار مصرف خواهند داشت. بسیاری از افراد دوست دارند استفاده از رزین و پودر رنگ رزین را روی کیسه‌های پلاستیکی امتحان کنند، اما ما به هیچ وجه رزین کاری پلاستیک را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دلیل اصلی عدم پیشنهاد پلاستیک، این است که شما نمی‌توانید اجسام پلاستیکی را به شکلی غیر از آنچه که هستند دربیاورید و در انتهای کار طرحی خشک و بی‌روح نصیبتان می‌شود. سطوح پلی‌اتیلنی که دانتسیته بالایی دارند هم زیاد به درد افراد تازه‌کار نمی‌خورند، چراکه علاوه بر قیمت بالایشان ، به هیچ عنوان سهل‌الاستفاده نیستند. شما باید کاربرد هر آن چه که می‌سازید را به صورت جداگانه ارزیابی کنید و پیش از شروع پروژه‌هایتان، تمام مراحل کار را یک بار مرور کنید.

سطوح و هر آنچه که روی نتیجه کار با رزین و پودر رنگ رزین تاثیر می‌گذارد

بسته به میزان غلطت اپوکسی که از آن استفاده می‌کنید و البته عمق سطوح کارتان، باید رزین و پودر رنگ رزین را در دماهای مختلفی بپرورانید، با این حال به طور عمومی نیازمند دمای 75 درجه فارنهایت هستید. استفاده از پنکه می‌تواند خشک شدن رزین و پودر رنگ رزین را تسریع کند، اما باید حواستان باشد که استفاده از فن موجب نشستن خاک روی اثرتان نشود. توجه داشته باشید که رنگ مخلوط در اپوکسی نیز روی سرعت خشک شدن آن تاثیر می‌گذارد.

سطوح مختلف با رزین

پیش از شروع کارتان مطالب نوشته شده روی برچسب قوطی اپوکسی را به دقت مطالعه کنید. توجه داشته باشید که اپوکسی روی سطوح باند شده توسط اپوکسی بند نمی‌شود، اما اگر انجام چنین کاری واجب بود، می‌توانید با علم بر این که قرار نیست پیوند محکمی حاصل شود، ابتدا روی سطح اولیه خود سمباده بکشید، سپس لایه جدید رزین را روی آن بریزید. سطوح مورد استفاده برای کار با رزین، نه تنها روی زیبایی محصول تاثیر می‌گذارند، بلکه قیمت نهایی محصول شما را نیز افزایش می‌دهند. چوب و شیشه بهترین سطوح برای به کار بردن رزین و پودر رنگ رزین هستند، زیرا استفاده از آن‌ها چالش برانگیز نیست و نتیجه کارتان به صورت تضمینی زیبا و براق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × = 7