تاثیر رنگ سال بر بافت و دوخت لباس شما

تاثیر رنگ سال بر بافت و دوخت لباس شما

تاثیر رنگ سال بر بافت و دوخت لباس شما

هر ساله شرکت پنتون، رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کند که زمینه اصلی بافت و دوخت لباس‌های شما را برای مدت یک سال شکل می‌دهد. داستان انتخاب رنگ لباستان، توسط شرکتی که دفتر آن کیلومترها دورتر از مرزهای ایران قرار دارد داستان بسیار آشنایی است. آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که چه ساز و کاری پشت انتخاب رنگی است که قرار است برای مدت یک سال زمینه اصلی بافت و دوخت لباس‌هایتان را شکل دهد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم خلاصه‌ای درباره چگونگی فرآیند انتخاب رنگ را در اختیار شما بگذاریم.

چگونگی انتخاب تاثیرگذار‌ترین رنگ در بافت و دوخت لباس شما

از سال دو هزار تا امروز، شرکت پنتون هر ساله رنگی را به عنوان رنگ سال به مردم معرفی می‌کند، رنگی که برای مدت یک سال تقریبا همه جا، از روی بیلبورهای شهری گرفته تا زمینه بافت و دوخت لباس‌هایتان را خواهد پوشاند. با این همه شرکت پنتون ادعا می‌کن که رنگ‌ها خودشان یک دیگر را انتخاب می‌کنند و هیج نیروی انسانی در این انتخاب دست ندارد. اما حقیقت ماجرا این است که تیمی بیست نفره، پس از انجام تحقیقاتی نه ماهه بر روی اوضاع جامعه جهانی این رنگ را انتخاب می‌کنند.

تاثیر رنگ سال بر بافت و دوخت لباس شما

این نکته را نیز باید در نظر داشت که شرکت پنتون در هنگام انجام بررسی‌های مورد نیاز برای انتخاب رنگ سال، بیشتر روی جوانب مثبت جوامع تمرکز می‌کند تا جوانب منفی آن. در حقیقت هدف شرکت پنتون از انتخاب رنگ سال صرفا هدفی تبلیغاتی نیست، بلکه کارشناسان این شرکت تلاش می‌کنند تا بر پایه اصول روانشناسی رنگ‌ها، رنگی را انتخاب کنند که مواجهه با آن بتواند حال انسان‌ها را بهتر کند.

حقیقت امر این است که شما با انتخاب لباسی که رنگ سال زمینه اصلی بافت و دوخت آن را تشکیل داده است، نه تنها مطابق با مد روز رفتار کرده‌اید، بلکه گامی هیجان انگیز در جهت بهبود اوضاع روحی عوام در جامعه برداشته‌اید.

با انتخاب لباس مناسب، موفقیت‌ها را درو کنید

قضیه صرفا درباره روانشناسی رنگ‌ها و رنگ به کار رفته در بافت و دوخت لباس شما نیست، قضیه این است که شما با خوش پوشی احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و نکته دیگر این است که دیگران ناخودآگاه از مواجهه با افراد خوش پوش لذت می‌برند. بنابراین حتی اگر تصمیمی در راستای به کار بردن رنگ سال در بافت و دوخت لباستان ندارید، سعی کنید برای خوشحالی خودتان هم که شده وقت بیشتری برای انتخاب لباس صرف کنید.

پول خرج کردن برای خریدن لباس‌های شکیل نه تنها ولخرجی محسوب نمی‌شود، بلکه نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است. مطالعات نشان داده که هرچه لباسی که برای یک قرار کاری انتخاب می‌کنید، شکیل‌تر باشد، شخصیتتان بهتر و موفق‌تر جلوه می‌کند، پس درنگ نکنید و با انتخاب لباس مناسب، موفقیت‌ها را درو کنید. پیش از هر انتخابی در رابطه با این که چه لباسی برای چه مکانی مناسب است تحقیق کنید چراکه بی‌اطلاعی از قواعد پوششی می‌تواند مانند آفت همه چیز را خراب کند، برای مثال اگرچه کراوات یکی از المان‌های استایل مجلسی است اما استفاده از کراوات نازک برای قرار کاری نامعقول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code