اهمیت رنگ در بافت و دوخت

اهمیت رنگ در بافت و دوخت

اهمیت رنگ در بافت و دوخت

همه ما از بدو تولدمان تحت تاثیر رنگ‌ها قرار می‌گیریم، برای مثال رنگ به کار رفته در بافت و دوخت لباس دختران عموما صورتی است. شواهد تاریخی نماینده آن است که تاثیر رنگ‌ها بر تحول جامعه، بیشتر از تاثیری بوده که نوع بافت و دوخت البسه افراد حاضر در جامعه بر تحول جامعه گذاشته است. رنگ‌ها توانایی بیان هر نوع مفهومی را دارند، از زنانگی و مردانگی تا احساسات خام و پخته.

تحقیقات علمی نماینده آن است که نود درصد توجه خریداران لباس هنگام خرید، متوجه رنگ لباس می‌شود نه سبک طراحی آن. هنگامی که به یک قرار کاری می‌روید، رنگ لباسی که به تن دارید می‌تواند شما را هوشمندتر جلوه دهد و وجهه کاریزماتیک‌تری به شما ببخشد. رنگ لباس شما، نه فقط تعیین کننده ذهنیتی است که دیگران درباره شما دارند، بلکه تعیین می‌کند که خودتان چه نظری درباره خودتان دارید. بیایید نگاهی دقیق‌تر به روانشناسی رنگ‌ها در بافت و دوخت لباستان داشته باشیم.

روانشناسی رنگ مشکی در بافت و دوخت:

به کار بردن رنگ مشکی در بافت و دوخت لباستان، می‌تواند باعث شود که بیش از پیش احساس قدرت کنید. این رنگ باعث می‌شود که بیشتر احساس رهایی و استقلال داشته باشید.

اهمیت رنگ در بافت و دوخت

روانشناسی رنگ قرمز در بافت و دوخت:

رنگ قرمز همواره پتانسیل‌ بالایی برای اغواگری داشته. آمار نشان می‌دهد که مردم به پیشخدمت‌هایی که لباس قرمز تن می‌کنند، انعام بیشتری می‌دهند. رنگ قرمز نماینده نیرو، انرژی و قدرت است. به تن کردن لباس‌هایی با بافت و دوخت قرمز رنگ می‌تواند باعث شود که ضربان قلب خودتان و اطرافیانتان بالا برود. جالب است بدانید که آمار برد ورزشکارانی که رنگ قرمز به تن می‌کنند به طور محسوسی بیشتر از سایرین است.

روانشناسی رنگ آبی در بافت و دوخت:

آبی یکی دیگر از رنگ‌های قدرتمند است، با این حال رنگ آبی بر خلاف رنگ قرمز، می‌تواند باعث ایجاد لرزش روحی و جسمی در شما شود، به همین دلیل روانشناسان از وارد کردن بیش از حد رنگ آبی به زندگی هشدار می دهند ، زیرا این امر می تواند موجب به وجود آمدن احساس افسردگی و تنهایی در شما شود. با این همه استفاده از رنگ آبی هنگام حضور در مصاحبه‌های کاری توسط روانشناسان توصیه می‌شود. رنگ آبی به مردم القا می‌کند که شما فردی وفادار و قابل اعتماد هستید.

روانشناسی رنگ سفید در بافت و دوخت:

رنگ سفید می‌تواند کاری کند که شما متین و بی‌گناه به نظر برسید. افرادی که لباس سفید به تن می‍‌کنند، اغلب به‌عنوان افراد روشنفکر، پاکیزه و جوان‌گرا شناخته می‌شوند. حتی برندهای جهانی مانند اپل روانشناسی رنگ را در برندسازی خود گنجانیده‌اند.

امیدواریم که از این پس با رعایت اصول رنگ شناسی در بافت و دوخت لباس‌هایتان، بتوانید کیفیت زندگی اجتماعی خود را دو چندان کنید. تاثیر رنگ‌ها بر درونیات انسان به اندازه‌ای زیاد است، که دانشمندان توانسته‌اند رشته‌ای آکادمیک تحت عنوان رنگ درمانی را به شاخه‌های علم روانشناسی اضافه کنند. شما می‌توانید به کمک رنگ‌ها، مسیر موفقیت را برای خود هموار کنید. اگر می‌خواهید بدانید که آیا دانستن این اطلاعات توانسته تاثیری روی زندگی شما بگذارد یا نه، کافی است به استایلتان قبل و بعد از خواندن این مقاله دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code