استفاده از جواهرات mood برای پی بردن به اسرار درون

استفاده از جواهرات mood

استفاده از جواهرات و سنگ‌ها، در ادیان ابراهیمی مبارک شمرده می‌شود. سی سال پیش، چند نفر از نخبگان صنعت جواهرات، ادعا کرده‌اند که موفق به ساخت انگشتری برای پی بردن به اسرار درون انسان‌ها شده‌اند. این انگشتر که به mood ring معروف است، به طور عمده در بازارهای مختلف، از جمله بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس عرضه شده و مردم نیز استقبال خوبی از آن کرد‌ند.

راهنمایی جواهرات mood

اساس کار جواهرات mood ، به ویژه  mood ring، بر اساس دانش گرمارنگی است. بنابراین رنگ نگین این جواهرات، بر اساس دمای بدن شما تغییر می‌کند. جالب است بدانید که همراه با این جواهرات، دفترچه راهنمایی نیز عرضه می‌گردد، که در آن پیرامون معانی رنگ‌های مختلف نگین صحبت شده است.

در ساختار سنگ جواهرات mood از کریستال مایع استفاده شده، البته جدای از این ماده حساس به گرما، از سنگ‌های مختلفی مثل کوآرتز نیز برای ساخت mood ring بهره می‌گیرند.

آیا جواهرات mood، به ویژه mood ring واقعا کارایی دارد؟

Mood ring، زیوری است که در دهه هشتاد میلادی به بازارها عرضه شد و پس از فروش هزاران عدد از آن، کم کم به فراموشی سپرده شد. امروز پس از گذشت بیست از سال فراموش شدن جواهرات mood، این زیورآلات بار دیگر مورد توجه قرار گرفته‌اند، به طوری که می‌توان ادعا کرد تاکنون هرگز به اندازه امروز بین مردم محبوب نبوده‌اند.

رنگ‌های جواهرات mood

این زیورآلات به طور کلی به پانزده رنگ مختلف درمی‌آیند که این پانزده رنگ عبارتند از آبی کبالتی، بنفش، قرمز، هلویی، آبی رویال، نیلی، آبی کاربنی، فیروزه‌ای، سبز تیره، لیمویی، زرد تیره، زرد عسلی، قهوه‌ای شنی، سبز چمنی و سیاه.

اگر شاد، عصبانی یا هیجان‌زده باشد، جریان خونتان افزایش پیدا می‌کند، بنابراین انگشتر به رنگ بنفش درمی‌آید، اما اگر تحت تاثیر احساسات خاصی نباشید، انگشتر به رنگ آبی درمی‌آید و در همان حالت باقی خواهد ماند. با همه این جذابیت‌ها، کارایی mood ring به هیچ عنوان مستند نیست و اصلی‌ترین دلیل مستند نبودن رنگ‌های mood ring، این است که این رنگ‌ها علاه بر دمای بدن شما، از دمای محیط نیز تاثیر می‌پذیرند.

رنگ‌های جواهرات mood هرکدام بیانگر چه احساساتی هستند؟

متاسفانه شرکت‌های مختلف از مواد شیمیایی مختلفی برای ساخت جواهرات mood استفاده می‌کنند، اما مواد شیمایی به کار رفته در اکثر این جواهرات، احساسات مختلف را بر اساس رنگ‌هایی که در ادامه خدمتتان معرفی می‌کنیم نشان می‌دهند.

رنگ‌های جواهرات mood نشان دهنده چیست ؟

رنگ آبی نماینده آرام بودن است، اگر حلقه به رنگ مشکی دربیاید، یعنی صاحب آن بیش از اندازه تحت فشار عصبی است، اگر رنگ حلقه شما به قهوه‌ای تغییر کند، یعنی نیاز به استراحت دارید، رنگ زرد نشان دهنده این است که صاحب حلقه هم زمان دارای چند احساس گوناگون است. زمانی که شما مشغول انجام فعالیت خاصی نباشید حلقه به رنگ سبز در می‌آید و اگر احساس شادی کنید، رنگ حلقه بنفش می‌شود.

رنگ‌های جواهرات mood

توجه داشته باشید که اگر از جواهرات mood، برای آراستن نقاطی از بدن، به غیر از نقطه‌ای که برای آراستن آن طراحی شده‌اند استفاده کنید، همین اعتبار نصفه و نیمه رنگ‌های آن نیز از بین می‌رود. برای مثال نباید از mood ring به عنوان پلاک گردنبندتان استفاده کنید، یا پلاک گردنبند را دور مچتان ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 9 = 18