وقتی رنگ که غذا می‌شوند

رنگ غذا

تجربه لذت غذا خوردن، جز محدود تجربه‌های مشترک انسانی است. رنگ‌ هر غذا، نه فقط روی ظاهر اغذیه، بلکه روی طعم آن‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. پیش‌تر برایتان توضیح دادم که رنگ‌ها چگونه باعث افزایش اشتها می‌گردند، اما بعید می‌دانم بتوانید تصور کنید که کارخانه‌های قعال در حوزه فروش میوه و سبزیجات، با نگهداری و حمل و نقل محصولات خود در شرایط ویژه، رنگ آن‌ها را تغییر داده و اینگونه فروش خود را افزایش می‌دهند.

پژوهش‌های اخیر دانشگاه آکسفورد، نشان می‌دهد که رنگ هر غذا، به صورت ویژه‌ای روی طعم آن تاثیر می‌گذارد و گاهی تاثیر محتویات واقعی وعده غذایی روی طعم مزه‌ای که پستانداران حین خوردن غذا حس می‌کنند، تا حدود دو درصد کاهش می‌یابد. در سال 1980، گروهی از دانشمندان با رنگ مصنوعی، ظاهری نارنجی رنگ به آب لیمو را بخشیدند و از افراد حاضر در ضیافت، خواستند تا بر اساس طعم نوشیدنی، حدس بزنند که نوشیدنی مذکور از گرفتن آب چه میوه‌ای به دست آمده. شاید برایتان تعجب برانگیز باشد که همه افراد حاضر در ضیافت، گمان می‌کردند که مشغول خوردن آب پرتقال هستند.

رنگ و طعم غذا

جالب است بدانید که نه فقط رنگ غذاها، بلکه رنگ ظروف غذا نیز می‌تواند مغز را فریب دهد، برای مثال تحقیقات نشان داده که اگر قهوه در لیوان‌های آبی سرو شود، ممکن است کمی شیرین به نظر برسد و اگر لیوان قهوه مشکی باشد، احتمالا مغز آن را تلخ‌تر از آن چه که هست ارزیابی می‌کند.

اگر از طعم غذا ناراضی هستید، رنگ غذا را عوض کنید

اکثر کارخانه‌های بزرگ خود را ملزم به انجام آزمایش‌های متعدد روی رنگ و مزه محصولاتشان می‌کنند تا بدین شکل احاطه خود بر بازار را حفظ کنند. این روزها بحث تاثیر ظاهر و رنگ، روی طعم مواد غذایی به اندازه‌ای داغ شده است که بسیاری از نظریه پردازان تئوری توطئه، ادعا می‌کنند که این روزها شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی به جای تولید محصولات جدید، همان محصولات قدیمی را با ظاهری متفاوت عرضه می‌کنند و به قیمت‌های بالاتر می‌فروشند.

اگر فکر می‌کنید که شما از قاعده‌ای که در حال توضیح آن هستیم، مستثنی‌اید، می‌توانم با یک مثال روشنتان کنم. اگر سنتان قد بدهد، قطعا مزه ساندیس‌های سیب موز را  در خاطر دهید، در حالی که کافی بود همان نوشیدنی‌ها را در یک لیوان بریزید تا با دیدن رنگشان نظرتان عوض شود و دیگر نتوانید آبمیوه خود را با آن لذت سابق بنوشید. با این حساب اگر یک نوشیدنی قرمز رنگ و شیرین جلویتان بگذارند و بگویند که این آب توت فرنگی است، احتمالا قانع خواهید شد که مشغول نوشیدن آب توت فرنگی هستید و در بدترین حالت، اگر طعم نوشیدنی بد باشد، به احتمال زیاد باز هم نظرتان درباره این که نوشیدنی مذکور، فرآورده‌ای از توت فرنگی است عوض نشود و با فرض این که احتمالا توت فرنگی‌ها خراب بوده‌اند، دیگر لب به نوشیدنی نمی‌زنید.

اکثر افراد از بدو تولد عاشق شیرینی هستند، اما احتمالا هیچ یک از ما دقیقا نمی‌دانیم شیرینی چه مزه‌ای دارد. قضیه زمانی جدی‌تر می‌شود که می‌فهمیم شکل چینش جوانه‌های چشایی در افراد مختلف، می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین من و شما، هر دو می‌توانیم عاشق کیک باشیم، اما درکی که هرکدام از ما پیرامون مزه کیک داریم ممکن است متفاوت از هم دیگر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code