یولیا برودسکایا – پرتره با کاغذهای رنگی

یولیا برودسکایا پروفایل

کاغذهایی که طی چند سال اخیر شاهد تجدید حیات بوده اند و این به لطف کارهای دست یولیا برودسکایا (Yulia Brodskaya)  است . این هنرمند بااستعداد با کاغذهای رنگی دوباره خلق می کند . او علاقه زیادی به پرتره دارد ، متولد 1983 در مسکو است با کارهای هنرمندانه خود با کاغذهای رنگی محبوب شد.

در سال 2004 به انگلستان رفت تا تحصیلات خود در رشته هنر در دانشگاه هرتفوردشایر ادامه دهد و در سال 2006 فوق لیسانس خود را در رشته ارتباطات گرافیکی گرفت .

یکی از زیباترین و معروف ترین کارهای این هنرمند “دختری با گوشواره طاووس ” است که تصویر آن را در زیر می بینید.

دختری با گوشواره طاووس

یولیا برودسکایا این کارهای هنری خلاقانه را با تکنیک کوئلینگ (quilling) کاغذی درست می کند(تکنیک قدیمی چین های لوله ای (Quilling) که با لوله کردن نوارهای کاغذی و قرار گرفتن در کنار یکدیگر به تصویر روح تازه ای می بخشد) . تاریخچه این تکنیک برمی گردد به زمانی که راهبان ایتالیایی و فرانسوی با تکنیک کوئیلینگ اشیای مذهبی دکوراتیو خلق می کردند . او در سال 2016 ، مجموعه ای از پرتره های سالمندان را معرفی کرد .

برودسکایا کاغذهای رنگی با نبوغ خود چنان کنار هم می چیند که یک تصویر سه بعدی چیزی بین مجسمه و نقاشی خلق می کند. یولیا می گوید: «من مجذوب این هستم که چطور تمام زندگی روی صورت یک فرد نوشته می شود. این خطوط روی چهره هستند که ما آن ها را بخوانیم و تفسیر کنیم.»

نمونه ای از مجموعه پرتره های سالمندان

پرتره سالمندان

او مهارت خود را با گذشت زمان تقویت کرد و مدام خودش را به چالش می کشد تا راه های جدیدی برای خلق تصاویر جذاب و متفاوت با تکنیک کوئیلینگ بدست آورد . پرتره سالمندان جدیدترین مجموعه آثار او است که هر کدام از این نوارهای رنگی کاغذی ، یک چین و چروک در چهره آثارش را به نمایش می گذارد.

از اکانت اینستاگرام  یولیا برودسکایا می توانید کارهای هنری او را دنبال کنید .

در صورت تمایل می‌توانید مقاله منبع را مطالعه نمایید:

https://mymodernmet.com/yulia-brodskaya-paper-quilling-art

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code